Solenoid coil 12DC D36 20W H AMP SUPERSEAL-V
Ref.1 : OD0236303POB00 Ref.2 : R901395209
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Core diameter | 16 mm |
|---|---|
| Width | 36 mm |
| Height | 41 mm |
| Shape | Round |
| Voltage | 12 Volts |
| Power | 20 W |
| Connectic | AMP Junior |
| Family | Coil |
| Current | DC (Direct Current) |
This 12 volt direct current coil from Bosch Rexroth, offered by OCGF, offers excellent performance thanks to the quality materials used in its manufacture. This coil is 100% controlled by OCGF.
