Flangeable single counterbalance valve A VBSO SE 30 FC1.14.35.B
Ref.1 : 08410203093500B Ref.2 : R930003288
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Steel |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 40 l/mn |
| Weight | 1.1 kg |
| Assembly | Flanged connection |
| Thread | Gaz - 1/4" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | A-VBSO |
A VBSO SE 30 FC1.14.35.B
Pilot ratio : 4.2/1
Factory calibration : 350 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component.
