Counterbalance Cartridge 30 l/mn VBSN 08HH 4:1 350 bar
Ref.1 : 045220032035000 Ref.2 : R901113643
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 200 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Flow Max | 30 l/mn |
| Weight | 0.2 kg |
| Cavity | A6610 |
| Assembly | Cartridge |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSN |
| Pilot ratio | 4:1 |
Hydraulic Cartridge Pilot assisted Overcentre
Cavity : A6610
Maxi Flow : 30 l/mn
Pilot ratio : 4/1 Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 200 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
