A VBC 33 FC 34 SAE 6000 40 C
Ref.1 : 08478403724000C Ref.2 : R930006459
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 350 - 460 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 420 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Steel |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 250 l/mn |
| Weight | 8 kg |
| Assembly | Flanged connection |
| Thread | Gaz - 3/4" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | A-VBC |
Pilot assisted Flangeable Overcentre
Port size : SAE 6000 3/4"
Maxi Flow : 150 l/mn
Maxi Pressure : 420 bar
Adjustment of Pressure : 350 to 460 bar
Factory calibration : 350 bar
Material : Steel
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
084784_X_Y_Z_VALVE_OIL_CONTROL1.
084784_X_Y_Z_VALVE_OIL_CONTROL1.pdf
08478403724000C
08478403724000C.pdf

