VBSO SE LA NA 12 35 A
Ref.1 : 05418103033500B Ref.2 : R930006935
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Valve type | Counterbalance motor valve |
| Maximum pressure | 350 bar |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 80 l/mn |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
Load retention valve
Pilot report: 7.6 / 1
Factory setting pressure: 350 bar
Brake control: yes
Bosch Rexroth Oil Control performs a test on each component.
054181_X_Y_Z_VALVE_OIL_CONTROL.p
054181_X_Y_Z_VALVE_OIL_CONTROL.pdf
