Single counterbalance 3/8 VBSO SE NBA FCV 38.35 1:9
Ref.1 : 054322370235000 Ref.2 : R930006033
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 40 l/mn |
| Weight | 0.9 kg |
| Assembly | Banjo Screw |
| Thread | Gaz - 3/8" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
| Pilot ratio | 1:9 |
hydraulic Pilot assisted Overcentre screw
Port : 3/8"
Max Flow : 40 L/mn
Pilot Ratio : 9/1
Max Pressure : 350 bar
Pressure Adjustment : 100 - 350 bar
Factory Setting : 350 bar
Aluminum Body
BOSH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
