Single counterbalance 3/8 VBSO SE CCAP 78 4A
Ref.1 : 054598030235000 Ref.2 : R930002102
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Maximum pressure | 350 bar |
|---|---|
| Compensated valve | Yes |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 40 l/mn |
| Weight | 0.6 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 3/8" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
Pilot Ratio : 4/1
Pressure Adjustment : 100 - 350 bar
Factory Setting : 350 bar
BOSH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component.
