Single counterbalance 1/4 A VBSO SE 78 CCAP 35 R4/1
Ref.1 : 084598030935000 Ref.2 : R930004316
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Maximum pressure | 350 bar |
|---|---|
| Compensated valve | Yes |
| Material | Steel |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 40 l/mn |
| Weight | 1.5 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/4" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | A-VBSO |
| Pilot ratio | 4:1 |
Pilot ratio : 4/1
Adjustment of pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
