Single counterbalance 1/2 VBSO SE NBA FCV.12.35 1:3.5
Ref.1 : 05432210033500A Ref.2 : R930006030
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Single Acting |
| Flow Max | 70 l/mn |
| Weight | 1.3 kg |
| Assembly | Banjo Screw |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
| Pilot ratio | 1:3.5 |
hydraulic Pilot assisted Overcentre screw
Port : 1/2"
Maxi Flow : 80 l/mn
Pilot ratio : 3/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Body : Aluminium
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
