overcenter Cartridge 60 l/mn VBSP 10A 3:1 20 compensée (70/210 bar)
Ref.1 : 04540903852000A Ref.2 : R901096060
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 70 - 210 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Compensated valve | Yes |
| Flow Max | 60 l/mn |
| Weight | 0.2 kg |
| Cavity | CA-10A-3C |
| Assembly | Cartridge |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSP |
Hydraulic Cartridge Pilot assisted Overcentre
Cavity : CA10A 3C
Maxi Flow : 60 l/mn
Pilot ratio : 3/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 70 to 210 bar
Factory calibration : 200 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
