Dual counterbalance 1/2" VBSO DE 30 VF FM 12 20 C
Ref.1 : 05429385032000D Ref.2 : R930001912
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 60 - 210 bar |
|---|---|
| Valve type | Counterbalance motor valve |
| Maximum pressure | 270 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 60 l/mn |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
| Pilot ratio | 11:1 |
Pilot assisted Overcentre for Motor
Ports : 1/2"
Maxi Flow : 60 l/mn
Pilot ratio : 11/1
Maxi Pressure : 270 bar
Adjustment of Pressure : 60 to 210 bar
Factory adjustment : 200 bar With break release
port : yes
Bosch Rexroth Oil Control performs a test on each component.
05429385032000
05429385032000.pdf
