dual overcentre 1/2 A VBSO DE 30 CSL VF 12 35 A
Ref.1 : 084410030335000 Ref.2 : R930003384
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Valve type | Counterbalance motor valve |
| Maximum pressure | 250 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Steel |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 60 l/mn |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | A-VBSO |
Pilot assisted Overcentre for Motor
Pilot ratio : 4.2/1
Factory adjustment : 250 bar
With break release port : yes
Material : Steel
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
084410_X_Y_Z_VALVE_OIL_CONTROL2.
084410_X_Y_Z_VALVE_OIL_CONTROL2.pdf
