dual counterbalance 3/8 A VBSO DE 30 FC1 CSL 38 35 B
Ref.1 : 08443003023500B Ref.2 : R930003429
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 180 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 410 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Steel |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 60 l/mn |
| Weight | 2 kg |
| Assembly | Flanged connection |
| Thread | Gaz - 3/8" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | A-VBSO |
Hydraulic Dual Pilot assisted, Flangeable Overcentre
Port : 3/8"
Maxi Flow : 60 l/mn
Pilot ratio : 4.25/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Material : Steel
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
