dual counterbalance 3/4 VBSO DE 34 1:3 35 A
Ref.1 : 05420110043500A Ref.2 : R930001781
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 120 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 210 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 140 l/mn |
| Weight | 2.1 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 3/4" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
| Pilot ratio | 1:3 |
Hydraulic Dual Pilot assisted, Flangeable Overcentre
Port : 3/4"
Maxi Flow : 150 l/mn
Pilot ratio : 4/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Body : Aluminium
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
