Dual counterbalance 1/2 VBSO DE NBA 12.35.B
Ref.1 : 05423803033500B Ref.2 : R930005999
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 120 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 70 l/mn |
| Weight | 2.2 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
Hydraulic Dual Pilot assisted Overcentre
Port : 1/2"
Maxi Flow : 80 l/mn
Pilot ratio : 10.5/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 120 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Body : Aluminium
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
