dual counterbalance 1/2 VBSO DE 12 20
Ref.1 : 054201030320000 Ref.2 : R930001758
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 60 - 210 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 210 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 140 l/mn |
| Weight | 1.4 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
Hydraulic Dual Pilot assisted Overcentre
Port : 1/2"
Maxi Flow : 80 l/mn
Pilot ratio : 8.2/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 60 to 210 bar
Factory calibration : 210 bar
Body : Aluminium
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
Hydraulic Dual Pilot assisted Overcentre
Port : 1/2"
Maxi Flow : 80 l/mn
Pilot ratio : 3.2/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 120 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Body : Aluminium
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
