Dual counterbalance 1/2 B VBSO DE 33 CCAP PL 12 35 B
Ref.1 : 05443003033500B
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 270 bar |
| Compensated valve | Yes |
| Material | Aluminium |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 150 l/mn |
| Weight | 1.9 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
Hydraulic Dual Pilot assisted Overcentre compensated
Port : 1/2"
Maxi Flow : 150 l/mn
Pilot ratio : 8/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Body : Aluminium
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
