dual counterbalance 1/2 A VBSO DE 30 CSL PI 12 35 A
Ref.1 : 084811030335000 Ref.2 : R930006818
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 180 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 410 bar |
| Compensated valve | No |
| Material | Steel |
| Function Type | Double Acting |
| Flow Max | 60 l/mn |
| Weight | 1.7 kg |
| Assembly | In line |
| Thread | Gaz - 1/2" |
| Family | Balancing Valve |
| Range | A-VBSO |
| Pilot ratio | 4.2:1 |
Hydraulic Dual Pilot assisted Overcentre
Port : 1/2"
Maxi Flow : 60 l/mn
Pilot ratio : 4.2/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
Material : Steel
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
