Counterbalance Cartridge 60 l/mn VBSN 08U RS 3:1 10 35 à 105 bar
Ref.1 : 045243032010000 Ref.2 : R930006109
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 35 - 105 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Flow Max | 60 l/mn |
| Weight | 0.2 kg |
| Cavity | T-11A |
| Assembly | Cartridge |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSN |
| Pilot ratio | 3:1 |
Hydraulic Cartridge Pilot assisted Overcentre
Cavity : T11A
Maxi Flow : 60 l/mn
Pilot ratio : 3/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 35 to 105 bar
Factory calibration : 70 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
