Counterbalance Cartridge 320l/mn VBSN 20 A 4:1 140-350 Bar
Ref.1 : 045225035835000 Ref.2 : R901096053
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 140 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Flow Max | 320 l/mn |
| Weight | 1.4 kg |
| Cavity | CA-20A-3C |
| Assembly | Cartridge |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSN |
| Pilot ratio | 4:1 |
Hydraulic Cartridge Pilot assisted Overcentre
Cavity : CA20A 3C
Maxi Flow : 320 l/mn
Pilot ratio : 4/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 140 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
