Counterbalance Cartridge 150 l/mn VBSO SEC 33 35. 4:1
Ref.1 : 04521103993500B Ref.2 : R901113651
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 100 - 350 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Flow Max | 150 l/mn |
| Weight | 1.4 kg |
| Cavity | CC-063A-01 |
| Assembly | Cartridge |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSO |
| Pilot ratio | 4:1 |
Hydraulic Cartridge Pilot assisted Overcentre
Cavity : CC063A-01
Maxi Flow : 150 l/mn
Pilot ratio : 4/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 100 to 350 bar
Factory calibration : 350 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
