Counterbalance Cartridge 120 l/mn VBSN 12U 4:1 200 bar
Ref.1 : 045227038620010 Ref.2 : R901092513
Pour voir nos tarifs et commander, vous devez créer un compte ou vous connecter.
| Pressure adjustment | 70 - 120 bar |
|---|---|
| Maximum pressure | 350 bar |
| Flow Max | 120 l/mn |
| Weight | 0.5 kg |
| Cavity | T2A |
| Assembly | Cartridge |
| Family | Balancing Valve |
| Range | VBSN |
| Pilot ratio | 4:1 |
Hydraulic Cartridge Pilot assisted Overcentre
Cavity : T2A
Maxi Flow : 120 l/mn
Pilot ratio : 4/1
Maxi Pressure : 350 bar
Adjustment of Pressure : 70 to 210 bar
Factory calibration : 200 bar
BOSCH REXROTH OIL CONTROL performs a test on each component
